BİOMATBİYOMALZEME VE DOKU MÜHENDİSLİĞİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI

ODTÜ BIOMAT Sayfasına Hoşgeldiniz

Bu sayfada ODTÜ Biyoteknoloji Araştırma Biriminde yerleşik olan BIOMAT araştırma grubunun etkinliklerine bir göz atma fırsatı bulacaksınız. Biyomalzemeler dünya çapında, bilim, mühendislik ve tıp alanından araştırıcılar için bir heyecan verici alandır. Bu alana Türkiye'de olan ilgi, özellikle de ODTÜ'de, artmaktadır.

Haberler & Duyurular

 • Prof. Dr. Vasıf Hasırcı ve Dr. Menekşe Ermiş Şen "HASVAK 2017 Sağlıkta Yılın Çalışması Ödülü”nü Kazandı

  vhmestrProf. Dr. Vasıf Hasırcı ve öğrencisi Dr. Menekşe Ermiş Şen, “Mikrodesenli Yüzeyler Aracılığıyla Kanserli Hücre Taraması” üzerine çalışmaları ile Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı’nın (HASVAK) “2017 Sağlıkta Yılın Çalışması Ödülü”ne layık görülmüşlerdir. 

 • Prof. Dr. Vasıf Hasırcı "2017 Sedat Simavi Sağlık Bilimleri Ödülü"nü Kazandı

  vhasirciProf. Dr. Vasıf Hasırcı, “Daha İyi Polimerik İmplantlar İçin Mikro ve Nano-Düzeyde Değiştirilmiş Yüzeyler” adlı çalışması ile Türkiye Gazeteciler Cemiyeti‘nin (TGC) kurucu başkanı Sedat Simavi adına verilen “2017 Sedat Simavi Sağlık Bilimleri Ödülü”ne layık görülmüştür.

 • Son Yayınımız

  Buyuksungur, S., Endogan Tanir, T., Buyuksungur, A., Bektas, E. I., Torun Kose, G., Yucel, D., Beyzadeoglu, T., Cetinkaya, E., Yenigun, C., Tönük, E., Hasirci, V., Hasirci, N. (2017). 3D printed poly(ε-caprolactone) scaffolds modified with hydroxyapatite and poly(propylene fumarate) and their effects on the healing of rabbit femur defects. Biomaterials Science. DOI: 10.1039/c7bm00514h

 • Prof. Dr. Vasıf Hasırcı'nın Sarkaç Dergisi'nde Yayınlanan Yazısı

  sarkacorgMerkezimiz kurucusu Prof. Dr. Vasıf Hasırcı’nın ve öğrencisi Dr. Menekşe Ermiş Şen’in doktora tezi bünyesinde yürütülen “mikrodesenli yüzeyler aracılığıyla kanserli hücre taraması” üzerine çalışmalarını konu alan yazısı Bilim Akademisi’nin Sarkaç isimli popüler bilim dergisinde yayınlandı.


 • Araştırmalarımız Haberlerde

  NHthumbnailMerkezimiz Danışma Kurulu üyesi ve ODTÜ Kimya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Nesrin Hasırcı kemik doku mühendisliği alanında yürütmekte olduğu çalışmalar ile ülkemiz basınının gündemindeydi. Aşağıda Anadolu Ajansı’nın haberi ve bazı gazete başlıklarını sunuyoruz.