BİOMATBİYOMALZEME VE DOKU MÜHENDİSLİĞİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI

ODTÜ BIOMAT Sayfasına Hoşgeldiniz

Bu sayfada ODTÜ Biyoteknoloji Araştırma Biriminde yerleşik olan BIOMAT araştırma grubunun etkinliklerine bir göz atma fırsatı bulacaksınız. Biyomalzemeler dünya çapında, bilim, mühendislik ve tıp alanından araştırıcılar için bir heyecan verici alandır. Bu alana Türkiye'de olan ilgi, özellikle de ODTÜ'de, artmaktadır.

Haberler & Duyurular

 • Tuğba Dursun Usal Doktora Tez Savunması

  Doktora öğrencimiz Tuğba Dursun Usal "A Bio and Synthetic Polymer Based Nerve Guide Tested Under In Vitro and In Vivo Conditions" başlıklı tezini 6 Eylül 2019 tarihinde başarıyla savunmuştur. Kendisini kutlar, başarılarının devamını dileriz.


  BIOMATEN


 • Senem Büyüksungur Doktora Tez Savunması

  Doktora öğrencimiz Senem Büyüksungur "Patient-Specific Orthopedic Implant Design and roduction with Tissue Engineering Method" başlıklı tezini 3 Eylül 2019 tarihinde başarıyla savunmuştur. Kendisini kutlar, başarılarının devamını dileriz.


  BIOMATEN


 • Dilara Göksu Tamay Yüksek Lisans Tez Savunması

  Yüksek Lisans öğrencimiz Dilara Göksu Tamay "Desing and In Vitro Testing of a Peripheral Nerve Guide” başlıklı tezini 3 Eylül 2019 tarihinde başarıyla savunmuştur. Kendisini kutlar, başarılarının devamını dileriz.


  BIOMATEN


 • Son Yayınımız

  Tamay, D. G., Dursun Usal, T., Alagoz, A. S., Yucel, D., Hasirci, N. and Hasirci, V. (2019). 3D and 4D Printing of Polymers for Tissue Engineering Applications. Frontiers in Bioengineering and Biotechnology, 7(164). 

  DOI: 10.3389/fbioe.2019.00164

 • Aylin Kömez Doktora Tez Savunması

  Doktora öğrencimiz Aylin Kömez "Development of a bone tumor model under in vitro conditions” başlıklı tezini 22 Mart 2019 tarihinde başarıyla savunmuştur. Kendisini kutlar başarılarının devamını dileriz.


  BIOMATEN