BİOMATBİYOMALZEME VE DOKU MÜHENDİSLİĞİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI

ODTÜ BIOMAT Sayfasına Hoşgeldiniz

Bu sayfada ODTÜ Biyoteknoloji Araştırma Biriminde yerleşik olan BIOMAT araştırma grubunun etkinliklerine bir göz atma fırsatı bulacaksınız. Biyomalzemeler dünya çapında, bilim, mühendislik ve tıp alanından araştırıcılar için bir heyecan verici alandır. Bu alana Türkiye'de olan ilgi, özellikle de ODTÜ'de, artmaktadır.

Haberler & Duyurular

 • Son Yayınımız:

  Buyuksungur, S., Tanir, E.T., Buyuksungur, A., Bektas, I.E., Kose, T.G., Yucel, D., Beyzadeoglu, T., Cetinkaya, E., Yenigun, C., Tonuk, E., Hasirci, V., Hasirci, N. (2017). 3D printed poly(ε-caprolactone) scaffolds modified with hydroxyapatite and poly(propylene fumarate) and their effects on the healing of rabbit femur defects. Biomaterials Science 5, 2144-2158. DOI: 10.1039/c7bm00514h

 • Ezgi Antmen Doktora Tez Savunması

  Grubumuz Doktora öğrencisi Ezgi Antmen "MEME KANSERİ MODELİNDE HÜCRE-YÜZEY ETKİLEŞİMLERİ" başlıklı tezini 19 Eylül 2017'de başarıyla savunmuştur. Kendisini ve tez danışmanları Prof. Vasıf Hasırcı ve Prof. Utkan Demirci'yi kutlarız.

 • Esen Sayın Doktora Tez Savunması

  Grubumuzun Doktora öğrencisi Esen Sayın "MİKROÇEVRENİN DOKU MÜHENDİSLİĞİ UYGULAMALARINA ETKİSİ" başlıklı tezini 12 Eylül 2017'de başarıyla savunmuştur. Kendisini ve tez danışmanları Prof. Vasıf Hasırcı ve Doç. Dr. Erkan Türker Baran’ı kutlarız. 

 • TTGV

  Prof. Nesrin Hasırcı 14 Eylül 2017’de TTGV Kıvılcım Merkezi’nde gerçekleştirilen Birinci Sağlık Teknolojileri Patent Araştırması Raporu toplantısına katıldı.

 • ESB

  Prof. Vasıf Hasırcı, (ODTÜ),  Prof. Nesrin Hasırcı (ODTÜ), Dr. Ayşe Selcen Alagöz (ODTÜ), doktora öğrencileri Gökhan Bahçecioglu, Tuğba Dursun ve Cemile Bektaş Bektaş ve mezunumuz Dr. Nihal Engin Vrana (Protip Fransa) 4-8 Eylül 2017 tarihlerinde Atina, Yunanistan’da düzenlenen 28th Annual Conference of the European Society for Biomaterials (ESB) konferansına katılmışlardır.