BİOMATBİYOMALZEME VE DOKU MÜHENDİSLİĞİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI

ODTÜ BIOMAT Sayfasına Hoşgeldiniz

Bu sayfada ODTÜ Biyoteknoloji Araştırma Biriminde yerleşik olan BIOMAT araştırma grubunun etkinliklerine bir göz atma fırsatı bulacaksınız. Biyomalzemeler dünya çapında, bilim, mühendislik ve tıp alanından araştırıcılar için bir heyecan verici alandır. Bu alana Türkiye'de olan ilgi, özellikle de ODTÜ'de, artmaktadır.

Haberler & Duyurular

 • Son Yayınımız

  Ezgi Antmen,  Menekse Ermis,  Utkan Demirci,  Vasif Hasirci (2018). Engineered natural and synthetic polymer surfaces induce nuclear deformation in osteosarcoma cells. Journal of Biomedical Materials Research Part B: Applied Biomaterials: https://doi.org/10.1002/jbm.b.34128

 • İkinci Uluslararası Biyomedikal Mühendislik Kongresi 2018 (IBMEC-2018)

  İkinci Uluslararası Biyomedikal Mühendislik Kongresi 2018 (IBMEC-2018) 24-27 Mayıs 2018 tarihlerinde KKTC'de Yakın Doğu Üniversitesi'nde düzenlenmektedir.


 • Prof. Dr. Nesrin Hasırcı'nın Bilim Akademisi Konferansları Kapsamında Gerçekleştireceği Sunum

  Merkezimiz üyesi Prof. Dr. Nesrin Hasırcı'nın "Organ Yapmaya Ne kadar Yakınız?" başlıklı konuşması Bilim Akademisi Konferansları kapsamında 14 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir.

 • Prof. Dr. Nesrin Hasırcı'nın Sarkaç Dergisi'nde Yayınlanan Yazısı

  Merkezimiz üyesi Prof. Dr. Nesrin Hasırcı’nın yapay organ tasarımı ve üretimi alanındaki gelişmeler üzerine kaleme aldığı yazısı Bilim Akademisi’nin Sarkaç isimli popüler bilim dergisinde yayınlandı.


 • Prof. Dr. Vasıf Hasırcı'nın Klinik İletişim Dergisinde Yer Alan Röportajı

  Prof. Dr. Vasıf Hasırcı'nın Klinik İletişim dergisinde yayınlanan röportajına aşağıda verilen linkten ulaşabilirsiniz: