BİOMATBİYOMALZEME VE DOKU MÜHENDİSLİĞİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI

ODTÜ BIOMAT Sayfasına Hoşgeldiniz

Bu sayfada ODTÜ Biyoteknoloji Araştırma Biriminde yerleşik olan BIOMAT araştırma grubunun etkinliklerine bir göz atma fırsatı bulacaksınız. Biyomalzemeler dünya çapında, bilim, mühendislik ve tıp alanından araştırıcılar için bir heyecan verici alandır. Bu alana Türkiye'de olan ilgi, özellikle de ODTÜ'de, artmaktadır.

Haberler & Duyurular

 • International Symposium on Frontiers in Biomedical Polymer 2017 (FBPS’17)

  Araştırma grubumuz BIOMAT üyeleri Prof. Vasıf Hasırcı ve Prof. Nesrin Hasırcı International Symposium on Frontiers in Biomedical Polymer Sempozyumuna davetli konuşmacı olarak katılmışlardır. Sempozyum 11-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında KIST, G. Kore, Seul'da gerçekleştirilmiştir.

 • Ocak 2014 - Aralık 2016 ODTÜ Öğretim Üyelerinin Yıllık Akademik Etkinlikleri

  ODTÜ Öğretim Üyelerinin yıllık akademik etkinlikleri Ocak 2014 - Aralık 2016 zaman dilimi için değerlendirilmiş ve bölümlerinin en üst %20'lik diliminde olan öğretim üyeleri listesi duyurulmuştur. Prof. Dr.  Vasıf Hasırcı FEF Biyolojik Bilimler Bölümünün bu listesinde  yer almıştır. Kendisini kutlar başarılarının devamını dileriz.

 • Ocak 2014 - Aralık 2016 ODTÜ Öğretim Üyelerinin Yıllık Akademik Etkinlikleri

  ODTÜ Öğretim Üyelerinin yıllık akademik etkinlikleri Ocak 2014 - Aralık 2016 zaman dilimi için değerlendirilmiş ve bölümlerinin en üst %20'lik diliminde olan öğretim üyeleri listesi duyurulmuştur. Prof. Dr.  Nesrin Hasırcı FEF Kimya Bölümünün bu listesinde  yer almıştır. Kendisini kutlar başarılarının devamını dileriz.

 • TERMIS (Doku Mühendisliği ve Rejeneratif Tıp Uluslararası Derneği) 2017 Avrupa Bölgesel Toplantısı

  Araştırma grubumuz BIOMAT üyeleri Gözde Eke ve Esen Sayın Davos, İsviçre'de 26-30 Haziran tarihleri arasında "Rejeneratif Tıp için Kişiselleştirilmiş Terapiler" temasıyla gerçekleştirilen TERMIS (Doku Mühendisliği ve Rejeneratif Tıp Uluslararası Derneği) 2017 Avrupa Bölgesel Toplantısına katılmışlardır. Gözde Eke "A UV crosslinked IPN hydrogel loaded with ADSC to promote vascularization for tissue engineered skin" başlıklı bir poster sunumu yapmıştır.

 • Gökhan Bahçecioğlu BIOMED 2017 En İyi Poster Ödülünü Kazandı

  22. Uluslararası Biyomedikal Bilim ve Teknoloji Sempozyumu, BIOMED 2017, 12-14 Mayıs 2017 tarihinde Ankara’da yapılmıştır. 183 poster arasından en iyi 6 poster ödülünden birini merkezimiz üyesi ve doktora öğrencisi olan Gökhan Bahçecioğlu "Agaroz ve GelMA hidrojellerinin 3 boyutlu yazıcı ile üretilmiş PCL kullanılarak güçlendirilmesi: Menisküs doku mühendisliği için yeni bir taşıyıcı üretimi" başlıklı posteriyle kazanmıştır. Kendisini ve danışmanları Prof. Vasıf Hasırcı ve Prof. Nesrin Hasırcı'yı kutlarız.