BİOMATBİYOMALZEME VE DOKU MÜHENDİSLİĞİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI

ODTÜ BIOMAT Sayfasına Hoşgeldiniz

Bu sayfada ODTÜ Biyoteknoloji Araştırma Biriminde yerleşik olan BIOMAT araştırma grubunun etkinliklerine bir göz atma fırsatı bulacaksınız. Biyomalzemeler dünya çapında, bilim, mühendislik ve tıp alanından araştırıcılar için bir heyecan verici alandır. Bu alana Türkiye'de olan ilgi, özellikle de ODTÜ'de, artmaktadır.

Haberler & Duyurular

 • Son Yayınımız

  Bahcecioglu, G., Hasırcı, N., Bilgen, B., & Hasirci, V. (2018). A 3D printed PCL/hydrogel construct with zone-specific biochemical composition mimicking that of the meniscus. Biofabrication.

 • 23. Biyomedikal Bilim ve Teknoloji Sempozyumu (BIOMED2018-TR)

  1994 yılından beri devam eden BIOMED toplantılarının 23.’sü bu yıl ulusal ve Türkçe olarak düzenlenmiştir. Sempozyum, Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği Derneği (BDMD) tarafından, BIOMATEN, ODTÜ Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği Mükemmeliyet Merkezi ile Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi'nin destek ve katkıları ile 15-16 Aralık 2018 tarihlerinde 308 kişinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

 • Dr. Gökhan Bahçecioğlu 'Parlar Yılın Tezi Ödülü'nü Kazandı

  Merkezimiz mezunlarından Dr. Gökhan Bahçecioğlu'nun "Üç Boyutlu Basım ve Doku Mühendisliği Yöntemleriyle Üretilmiş Polikaprolakton / Hidrojel Temelli Yapay Menisküs" konu başlıklı doktora tezi 2017-2018 öğretim Yılı ODTÜ PROF. DR. MUSTAFA N. PARLAR EĞİTİM VE ARAŞTIRMA VAKFI Yılın Tezi ödülüne layık görülmüştür. Tez Danışmanları Prof. Dr. Vasıf Hasırcı ve Prof. Dr. Nesrin Hasırcı’yı ve Gökhan'ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 • Prof. Dr. Vasıf Hasırcı ve Prof. Dr. Nesrin Hasırcı'nın Fundamentals of Biomaterials Kitabı Yayınlandı

  Prof. Dr. Vasıf Hasırcı ve Prof. Dr. Nesrin Hasırcı'nın "Fundamentals of Biomaterials" kitabı Springer Yayınevi tarafından 28 Kasım 2018'de yayınlandı. 

 • 23. Biyomedikal Bilim ve Teknoloji Sempozyumu (BIOMED2018-TR)

  Değerli Bilim İnsanları, Kamu ve Özel Sektör Temsilcileri ve Öğrenciler,